Откако срцето на Кејси се скрши, таа мислеше дека никогаш повеќе нема да се заљуби. И кога целиот нејзин живот се руши, таа се бори да започне нов живот и да го исполни ветувањето коешто му го даде на Џона. Кога едвај смогнува сили и се посветува на кариерата, нејзиниот живот драстично се менува.

Тео има тајна што гори во неговото срце. Тој се плаши дека ако го следи своето срце, ќе го уништи. Тео и Кејси здружени од нивната болка, си помагаат еден на друг. Заедно од длабочините на тагата и вината тие учат повторно да се смеат, повторно да веруваат, и сосема веројатно ќе најдат нешто убаво среде скршените парчиња од нивните срца...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Камено срце

  • 490 ден
  • 392 ден


Слични продукти

Лесна одлука

Само тој има начин како да ѝ ја врати самодовербата…Тој ја гледа, иако не ја познава, сè додека на е..

Автор:

376 ден 470 ден

Забранет допир

Тој е осуден убиец во затвор… но таа не се плаши од него.Новинарката Софи Алтон го истражува исчезну..

Автор:

360 ден 450 ден

Сезона на соништата

Сара има на располагање едно лето да организира пет свадби како од бајките. Но, дали таа ќе успее во..

Автор:

392 ден 490 ден

Изгубена надеж

Во „Безнадежно“, Скај не остави ниту една тајна неоткопана, ниту едно чувство несподелено и ниту еде..

Автор:

336 ден 420 ден

Ознаки: kameno srce, ema skot