По ненадејната смрт на неговата млада жена, Том Кенеди смета дека она што може да им помогне нему и на неговото мало синче да си дојдат на себе е нов почеток. Нов град, нова куќа. Федербенк.

Но градот што го одбираат има мрачно минато. Пред дваесет години, во тој град, сериски убиец киднапирал и убил пет деца. Убиецот Френк Картер го добил прекарот „Шепкачот“ затоа што ги намамувал жртвите така што им шепотел под прозорците ноќе.

И баш кога Том и Џејк се сместуваат во нивната нова куќа, повторно исчезнува мало дете. Неговото исчезнување страшно потсетува на случаите на Френк Картер, па иако тој е во затвор, почнуваат да се шират гласини дека е можно да има соучесник. Детективите Аманда Бек и Пит Вилис мора да го најдат момчето, па макар и по цена Пит да влезе во затворот за да се соочи со својот стар непријател: Шепкачот.

И тогаш Џејк почнува да се однесува чудно. Слуша шепотење под својот прозорец ноќе…

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Шепкачот

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Алекс Норт
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден


Слични продукти

Сфинга на гневот

Кога уредникот на издавачката куќа „Веда“ дознава дека еден познат писател е пријавен како исчезнат,..

Автор:

350 ден

Несаканиот гостин

Гостите еден по еден пристигнуваат во Мичеловиот пансион, длабоко во снежните планини Кетскил, не ни..

Автор:

400 ден

Драг господине М.

Своевремено славен писател, М. го постигнал најголемиот успех со трилер базиран на случај на исчезну..

Автор:

450 ден

Сивиот човек

Книгата по која е направен најскапиот и најгледаниот филм во историјата на Нетфликс.Корт Гентри е до..

Автор:

500 ден

Ознаки: sepkacot, aleks nort