• Додека има ѕвезди

Уживајќи со својот свршеник во романтична вечера во еден од најубавите ресторани во Сиетл, Кејли размислува за својот живот и не може да поверува колку е среќна: има одлична работа како новинарка и сега е свршена со човек кој е совршен во секој поглед. На заминување од ресторанот, Кајли забележува еден слаб, забраден бездомник на тротоарот. Му приоѓа за да му ја даде кесата со нивната преостаната храна, но се вкопува во место кога им се сретнуваат погледите. Шокирана и страшно потресена, сфаќа дека тој човек е љубовта на нејзиниот живот: Кејд.

Кога Кејли и Кејд се запознале пред десет години, привлечноста помеѓу нив била инстантна и неопислива; веднаш се јавила блискост и поврзаност, сѐ делувало како судбина. Но нивната врска завршила ненадејно и Кејли била потиштена. Сега, кутрата душа на улицата е само бледа верзија од нејзиниот поранешен сакан: неговото уморно лице сѐ уште е убаво како што Кејли го помни, но умот му настрадал во изминатите тешки години. Во текот на следните неколку недели, Кејли му помага на Кејд да почне да ги составува делчињата од сложувалката, иако на почетокот го крие тоа од Рајан. Но со навраќањето на старата врска, Кејли почнува да сфаќа дека мора да одлучи точно што сака и кого сака.

Во стилот на Џио, со раскажување паралелно во минатото и сегашноста, пловиме низ прекрасна приказна за жена која е соочена со невозможен избор; жена која открива што е подготвена да спаси, а што да жртвува во име на вистинската љубов.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Додека има ѕвезди

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Сара Џио
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден


Слични продукти

Јас, Маргарита

Јас, Маргарита

Јас, Маргарита” е книга со раскази за мажи и жени, љубов и омраза, цинизам и надеж – интересна и по ..

Автор:

300 ден

Изгубената ќерка

Изгубената ќерка

Руска принцеза. Неверојатна жртва. Мистериозна тајна…Од авторката на бестселерот Тајната сопруга ни ..

Автор:

490 ден

Десет мали воздишки

Десет мали воздишки

Во сообраќајна несреќа, Кејси фатално ги загуби своите најблиски. Барајќи начин како да продолжи пон..

Автор:

460 ден

Паднатите ангели

Паднатите ангели

Филмската ѕвезда,  Френсис Фицџералд ќе настрада во сообраќајна несреќа. Сите се сомневаат дека..

Автор:

550 ден

Ознаки: додека има ѕвезди на небото, dodeka ima zvezdi na neboto, sara djio