Исчезнувањето на две четиригодишни девојчиња не може да биде заборавено, иако може да остане неразјаснето. Сепак, порано или подоцна, минатото ќе се разбуди.

Исчезнаа во ист ден. А сега ги оплакуваат на истите гробишта, секоја во својот гроб. Но, нивните сандаци се празни. За да одгатнат како се поврзани овие два случаи, полицискиот инспектор Еверт Гренс и неговиот доушник Пит Хофман мораат да навлезат во најмрачниот од сите светови и да се изборат со најтешката и најужасната задача досега, задача што води до мрачниот свет на вистинските чудовишта – уживатели на детската болка. Се заработуваат милиони од болните страсти на анонимните онлајн клиенти. Детективите треба да ја тргнат маската зад една меѓународна криминална мрежа, но зад маската се кријат уште многу лица. А на беспомошните девојчиња итно им треба помош!

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Слатко сонувај

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Андерс Рослунд
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден


Слични продукти

Пријатели до гроб

Чуварот на зоолошката градина Опел во Таунус ,открива нешто страшно : во живеалиштето на слоновите л..

Автор:

450 ден

Те набљудувам

Јас навистина не треба да ги прислушувам разговорите на другите луѓе. Но, невозможно е да не ги слуш..

Автор:

490 ден

Злотвор

Ако тој мисли на вас, мртви сте.Една чудна несреќа во рурален Вајоминг води до апсење на човек за по..

Автор:

490 ден

Инстинкт

Напната психолошка драма што се чита во еден здив, за создавање и за растурање на едно семејство — и..

Автор:

420 ден

Ознаки: slatko sonuvaj, anders roslund