Зачекорете по патот кон смиреноста и уживајте во сегашниот момент...

Дали сте често растревожени и под стрес? Не можете да заспиете постојано вртејќи ги низ глава настаните од денот и развивајќи безброј сценарија за иднината?

Прекумерното размислување е најголемата причина за несреќа, а и за многу болести. Со него влегувате во еден бескраен циклус на негативни мисли и го преоптоварувате умот со работи што никогаш нема да се случат или да имаат пресудно значење за вашиот живот. Тоа е исцрпувачки процес кој ви предизвикува дополнителен стрес, а не ги решава реалните проблеми.

Ник Трентон ни покажува како да влијаеме врз умот за да стекнеме поголема контрола врз своите мисли, да ги разбиеме негативните мисловни модели и да почнеме позитивно да размислуваме. И конечно, наместо постојано да се жалиме од минатото и да се плашиме од неизвесната иднина – да се фокусираме на сегашноста и да уживаме во секој момент од животот. Прекумерното размислување не може да ви донесе позитивни резултати. Па тогаш зошто да бидете негов затвореник? Ослободете го умот од затворот што самите си го градите. 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Престанете да размислувате прекумерно

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Ник Трентон
  • Достапност: На залиха
  • 320 ден


Слични продукти

Богат татко, сиромашен татко

Книга што го растресе финансискиот свет!Што е разликата во погледите и ставовите на богатите во спор..

Автор:

400 ден

Мајстори на успехот

Во оваа книга тројцата највлијателни автори ви нудат проверен и доследен план како да создадете успе..

Автор:

450 ден

Умирам ли?

Ова е единственото прашање што луѓето навистина ги интересира. Она што ги мачи ноќе и што ги тера да..

Автор:

420 ден

Порив

Луѓето имаат внатрешен порив да бидат автономни, самоопределени и меѓусебно поврзани. А кога ќе го п..

Автор:

500 ден

Ознаки: prestanete da razmisluvate prekumerno, nik trenton