Кога сите спијат, тој влегува во нивните куќи. Зема само една работа – фотографија од нивното дете. Тој е човек со две лица: за некого ангел, а за други ѓавол.

Детективите Џекмен и Мари се во потрага по многу необичен провалник, кој навидум краде само фотографии. Но, потоа постара жена доцна во ноќта умира откако видела некого во нејзиниот дом. Дали таа починала од природна смрт или пак е убиена? Како што се зголемува бројот на тела, така се зголемува и интензитетот на работа на детективот Џекмен и детективката Мари Еванс. Тие се на чекор да го откријат ноќниот крадец пред да биде предоцна. Но, не сите убијци се зли, некои едноставно се производ на нечие мрачно срце…

Интензивен, извртен и зависен трилер, кој не се испушта сè додека не се прочита.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ноќниот крадец

  • 490 ден


Слични продукти

Девојката пред мене

Девојката пред мене

Направи список со сите работи што ги поседуваш и ги сметаш за клучни за твојот живот.Барањето делува..

Автор:

440 ден

Заветот на коските

Заветот на коските

Доволен е само еден збор за да воскреснат духовите од минатото!Бастанската трилогија продолжува со у..

Автор:

500 ден

Барање за пријателство

Барање за пријателство

Еден млад писател дознава за трагичната смрт на грчката шампионка во пинг-понг и решава да истражи н..

Автор:

220 ден

Кој сее ветар

Кој сее ветар

Пија Кирхоф, наредник во криминалистичката полиција е повикана на нобично место на настанот. Еден мр..

Автор:

500 ден

Ознаки: nokjniot kradec, djoj elis