Понекогаш, оние што најмногу ги сакаме се тие што најмногу нѐ повредуваат.

Лили Блум немала лесно детство, но тоа не ја спречило напорно да работи за да го има животот што си го замислила. Kога почнуваат да летаат искри меѓу неа и еден опасно згоден неврохирург по име Рајл Кинкејд, сè во нејзиниот живот одеднаш изгледа премногу добро.

Рајл е амбициозен, тврдоглав, па дури и малку арогантен. Но тој е и чувствителен, генијален и Лили му е слаба точка. Да не правиме муабет како изгледа во докторска униформа. Благодарение на сè ова, Лили не може да го извади од глава. Но неговата аверзија кон врски е вознемирувачка. Дури и кога Лили станува исклучок од ова негово правило, не може да не ја копка што го направило таков. Кога дилемите за нивната врска почнуваат да ја збудалуваат, како капак на сè се појавува Атлас Кориган – нејзината прва љубов и врска со минатото што го има оставено зад себе. Нејзината сродна душа и спасител. Нејзината закана за сè што има изградено со Рајл.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ова завршува со нас

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Колин Хувер
  • Достапност: На залиха
  • 400 ден


Слични продукти

Заговорот на Тудорите

Каква судбина кралицата Мери ѝ крои на сестра си, Елизабета?Дали Роберт Дадли сè уште се обидува да ..

Автор:

550 ден

Тајната аптека

1791 година. Една студена февруарска ноќ, во тајна аптека скриена зад лажен ѕид, во задниот дел..

Автор:

450 ден

Последното што тој ми го кажа

Бестселер бр. 1 на "Њујорк тајмс"„Неодоливо возбудлива“ (според „Ентертејнмент викли“), мистерија за..

Автор:

350 ден

Птиците умираат пеејќи

Роман според кој е снимена славната телевизиска хит серија.Меги е ќерка на сиромашни доселеници од А..

Автор:

600 ден

Ознаки: ova zavrsuva so nas, kolin huver