Јадриел повика дух и сега не може да се ослободи од него.

Кога неговата традиционална латиникс заедница има проблем со прифаќањето на неговиот пол, Јадриел станува одлучен да докаже дека е вистински маѓесник. Со помош на својата братучетка и најдобра пријателка, тој го изведува ритуалот, а потоа тргнува да го пронајде духот на убиениот братучед и да го ослободи.

Меѓутоа, душата која ја свика е, всушност, Хулијан Диаз, лошо момче кое оди на училиште, но тоа не сака тивко да си замине во задгробниот живот. Одлучен е да открие што се случило и да заврзе неколку лабави краеви пред да си замине. Останувајќи без избор Јадриел се согласува да му помогне на Хулијан за да може и обајцата да го добијат она што го сакаат. Но, колку подолго време Јадриел поминува со Хулијан, толку помалку сака да го пушти да замине...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Момчињата од гробиштата

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Томас Ејден
  • Достапност: На залиха
  • 550 ден


Слични продукти

Загубениот симбол

Она што е загубено ќе се открие..Вашингтон: Симбологот од Харвард, Роберт Лангдон, е повикан во посл..

Автор:

490 ден

Токио

Греј е во Токио во потрага по изгубен филм, што ги прикажува настаните од Нанкинг. Велат дека филмот..

Автор:

470 ден

Август

Сите настани се случуваат во август 1954 година, месец на тешки убиства, политички атентат, беспоште..

Автор:

450 ден

Врева на долниот кат

Пол Дејвис заборава, лесно се збунува и страда од ненадејни напади на паника. Но, не бил секогаш так..

Автор:

550 ден

Ознаки: momcinjata od grobistata, tomas ejden