• Добри вибрации, добар живот

Љубовта кон себе е баласирање меѓу прифаќањето на себеси онакви какви што сте, иако знаете дека заслужувате подобро, и работењето да го постигнете тоа.

Како да научите вистински да се сакате? Како да ги претворите негативните емоции во позитивни? Дали трајната среќа е илузија?

„Добри вибрации, добар живот“ ќе ви ги одговори сите прашања. Придружете се на револуцијата што ја покрена неверојатниот Векс Кинг, откривајќи ги инспиративните пораки и универзалната мудрост што ќе ви помогнат да изградите прекрасна врска со себеси. Најдолгата врска што ја имате во животот е токму таа, па внимателно градете ја.

Надминувајќи ги животните препреки и пишувајќи за нив со мудроста од личното искуство, Векс Кинг стана извор на надеж за илјадници луѓе, а ќе ви помогне и вам:

- да се грижите за себе, да ја надминете негативната енергија и благосостојбата да ви стане приоритет

- да си ги промените верувањата, со што животот ќе ви отвори многу нови можности

- да го победите стравот и да бидете во согласност со универзумот

- да ја најдете својата повисока цел и да станете патоказ за другите

Ако го промените начинот на кој мислите, зборувате и дејствувате, ќе почнете да го менувате светот. Зашто зборовите можат да повредат, но можат и да излечат. Векс Кинг ги користи за да го разубави животот на многумина, па зошто да не го правите тоа и вие?

„Совршен водич за сите кои трагаат по излез од темнината и кои сакаат да живеат прекрасен и исполнет живот.“ - Луис Хаус, најпродаван автор на „Њујорк тајмс“

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Добри вибрации, добар живот

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Векс Кинг
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден


Слични продукти

Моќта на навиките

Моќта на навиките

Никогаш не е доцна да се смениме кон подобро. Тоа можеме да го постигнеме со менување на лошите и со..

Автор:

450 ден

Надмини се себеси

Надмини се себеси

Со мислите патувате, љубите и привлекувате. И можете да смените сè околу вас! Само оној кој будно ги..

Автор:

300 ден

Без оправдувања

Без оправдувања

За да бидете успешни не е потребно да сте родени под среќна ѕвезда, да бидете богати, да имате идеал..

Автор:

400 ден

Смислата на животот

Смислата на животот

„Смислата на животот“ е последното големо дело на Адлер. Тој во предговорот вели: „Што се однесува д..

Автор:

300 ден

Ознаки: dobri vibracii dobar zivot, veks king