Десет мали зајаци, сите облечени во бело,

Се обидоа да летнат на небото со летачка.

Врвцата на летачката се скина,

И сите тие паднаа долу.

Место на небото, отидоа во...


Тукушто се стемнило, Софија влегува во големата луксузна вила на периферијата на Стокхолм, во која ја чека новиот клиент. Богат, подготвен да плати многу повеќе од вообичаената тарифа. Иако ја мачи некакво лошо претчувство, сепак останува, а кога сеансата ќе тргне лошо, ќе го гледа ужасот право в очи.

Убиецот е немилосрден и педантен, не остава ни траги ни докази, и тргнал во акција подготвен повторно да убие. Неговото однесување и пркоси на секоја логика, а полицијата стои во место: единствениот човек што може да ја реши загатката е Јона Лина, поранешен полициски инспектор што издржува казна в затвор поради некои стари гревови. Со интервенција на премиерот, тој ќе мора тајно, заедно со полицајката Сага Бауер, да го фати ловецот на зајаци пред да биде премногу доцна.

Пред и тие да станат негов плен...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ловец на зајаци

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Лаш Кеплер
  • Достапност: На залиха
  • 550 ден
  • 440 ден


Слични продукти

Мрежа

По разводот, младата привлечна мајка Соња, се обидува да го задржи старателството над нејзиниот син ..

Автор:

239 ден 299 ден

Те набљудувам

Јас навистина не треба да ги прислушувам разговорите на другите луѓе. Но, невозможно е да не ги слуш..

Автор:

392 ден 490 ден

Свети ереси

Рајан Кјузак растеше побрзо од другите. Така е тоа кога си најстар од шесте деца, кога мајката ..

Автор:

400 ден 500 ден

Не пукај Истанбул

Колку пати овој град пукал во сите нас…Некој конечно го бара познатиот истанбулски детектив Ремзи Ун..

Автор:

400 ден 500 ден

Ознаки: lovec na zajaci, las kepler