• Биди мудар и научи да сакаш

365 медитации за 365 нови раѓања.

Совладувањето на самиот себе носи голема моќ, преобразувањето на самиот себе носи голема радост. Нагорната патека ни е секогаш достапна. Тој пат е владеењето со самиот себе, затоа што умот се облекува во облека која самите ќе му ја направите. А мудрите ги прочистуваат своите мисли. Еден променет ментален став ги менува карактерот, навиките, животот. Направете главен предмет на вашето размислување да биде совршеноста. Преку мудроста пронајдете ја радоста...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Биди мудар и научи да сакаш

  • Издавачка куќа: Ѓурѓа
  • Автор: Џејмс Ален
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден


Слични продукти

Бидете свој психотерапевт

Бидете свој психотерапевт

Потребна ви е промена? Подготвени сте за промена? Преземете ја одговорноста за себе и својот живот в..

Автор:

250 ден

Железна волја

Железна волја

Човек кој поседува некоја дарба, поткрепена со цврста волја, ќе оствари многу повеќе од човек со дес..

Автор:

100 ден

Како да си ги откриете минатите животи

Како да си ги откриете минатите животи

Сте доживеале ли некогаш чувство наречено „веќе видено“... сте сонувале ли повеќе пати некое конкрет..

Автор:

210 ден

Како да го излечите својот живот

Како да го излечите својот живот

Лујзa Л. Хеј, авторка на многу бестселери, е светски познат лидер во областа на самопомошта. Нејзина..

Автор:

400 ден

Ознаки: bidi mudar i nauci da sakas, djejms alen