Во каква ситуација и да се наоѓате, секогаш гледајте нагоре. Не плашете се дека целите превисоко.

Можете ли да ги достигнете ѕвездите? Оваа книга го има одговорот: „Вие можете, но вистинското прашање е дали сакате?“ Слоганот кој ќе ве инспирира е „Јас можам и сакам!“

Имате навика да се повлекувате од страв пред нештата кои немаат моќ над вас, освен онаа моќ која им ја дава вашата имагинација. Кој би ве поддржал додека поразот е на вашето лице? Секој кој е подготвен за пораз е веќе половина поразен уште пред да започне. Запомнете: ништо не е невозможно за оној што силно посакува. Вие сте родени за победа. Зборувајте за среќа, гледајте ја среќата, живејте ја среќата, создајте навика за среќа!

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ти можеш се

  • Издавачка куќа: Ѓурѓа
  • Автор: Орисон Свет Марден
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден


Слични продукти

Моќта на намерата

Вашите мисли се реални. Тие се чиста енергија.Речиси сите ја сфаќаме намерата како решеност што нè п..

Автор:

450 ден

Школа на животот

Нашиот живот не е генерална проба! Ова е сознанието со кое Бруно Шимлеша нè освестува за личнат..

Автор:

350 ден

Разбуди се и живеј

Оваа книга служи како повик за будење и за враќање на основите на самото живеење. Ќе ви помогне да с..

Автор:

400 ден

Добиј се што сакаш

Најважниот момент во сечиј живот е мигот на сопственото пронаоѓање. Она на што мислиме и во што веру..

Автор:

500 ден

Ознаки: ti mozes se, orison svet marden