• Речи НЕ без чувство на вина

Престани да им угодуваш на другите! Научи како да поставиш граници и како слободно да кажеш НЕ – без чувство на вина!

Зарем не ти досади тоа што луѓето те искористуваат? Дали си уморен/на од колегите, пријателите, па дури и роднините што си земаат за право да го користат твоето време и очекуваат да им бидеш достапен кога ѝ да им затреба нешто? Ако е така, тогаш ова е вистинска книга за тебе – Речи НЕ без чувство на вина!

Во оваа книга ќе откриеш:

- Како и самиот автор ги пребродил навиките да им угодува на другите луѓе

- Список на најчести причини кога велиме ДА, а знаеме дека треба да кажеме НЕ

- Десет едноставни стратегии како на фин начин да го одбиеме барањето

- Зошто зборот НЕ, не нè прави лоша личност (напротив!)

- Најдобар начин да развиеш навика за да воспоставиш лични и професионални граници

- Како да знаеш дали си личност што им угодува на другите

Плус бонус поглавје:

- Како да речеш НЕ на посебни групи луѓе како што се брачни другари, деца и пријатели (о да, можеш и нив да им речеш НЕ!)

Не дозволувај луѓето да те земат здраво за готово, преземи контрола над својот живот така што ќе речеш НЕ без чувство на вина!

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Речи НЕ без чувство на вина

  • Издавачка куќа: Бата Прес
  • Автор: Дејмон Захаријадес
  • Достапност: На залиха
  • 430 ден


Слични продукти

Динамичниот модел на лидерството

Динамичниот модел на лидерството

Дали сте во потрага по начин за водење успешен бизнис? Дали се соочувате со кризен период во компани..

Автор:

400 ден

Навики за успех

Навики за успех

Наполеон Хил, легендарниот автор на класичниот бестселер Мисли и збогати се, во оваа своја книга им ..

Автор:

400 ден

Во вортексот на остварените желби

Во вортексот на остварените желби

Бестселер од Ана Бучевиќ, најзначајна балканска авторка на модерната психологија и мотивациски говор..

Автор:

650 ден

Зен - Уметноста на едноставното живеење

Зен - Уметноста на едноставното живеење

Преку јасни, практични и лекции што се учат лесно – по една на ден во текот на сто дена – познатиот ..

Автор:

350 ден

Ознаки: reci ne bez cuvstvo na vina, dejmon zaharijades