Професорот Роберт Ленгдон, прочуениот симболог од Харвард, е повикан од директорот на свет­ски ­познатата, швајцарска истражувачка ус­та­нова ЦЕРН за да анализира криптичен симбол втис­нат на градите на еден убиен физичар. Она што го открива е незамисливо, смртоносна одмазда против Католичката црква од страна на вековната подземна организација – Илуминатите. Во очајна трка да го спаси Ватикан, Ленгдон ги здружува силите со прекрасната и мистериозна научничка Виторија Ветра. Заедно тие тргнуваат во избезумен лов низ запечатени крипти, опасни катакомби, напуштени катедрали и во длабочините на најтаинствениот трезор на земјата… одамна заборавеното дувло на Илуминатите.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ангели и демони

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Ден Браун
  • Достапност: На залиха
  • 600 ден


Слични продукти

Регрути

Еден поинаков свет, веќе десетина години ги привлекува близнаците Шон и Дилoн Кирел. Местото што го ..

Автор:

420 ден

Ловци на глави

Рогер Браун е пронаоѓач на стручни кадри и е најдобар во својата професија. Но ваквата кариера не е ..

Автор:

400 ден

Невидлива

Рејчел е средовечна жена во менопауза. Таа во цутот на нејзината младост била сон на секој маж. Од м..

Автор:

460 ден

Мемоарите на Шерлок Холмс

Втората книга од приказните за Шерлок Холмс содржи дел од најдобрите авантури на најпознатиот детект..

Автор:

350 ден

Ознаки: angeli i demoni, den braun