• Последната куќа од улицата

Дијана Чејмберлен е убедливо виртуоз за приказни исполнети со длабоки емоции. Проникливоста во човечките емоции ѝ ја овозможува токму нејзиното искуство како психотерапевт. Авторскиот опус изнесува околу 25 романи и сите се преведени на повеќе од 20 светски јазици.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Последната куќа од улицата

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Дијана Чејмберлен
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден


Слични продукти

Часовничарот

Часовничарот

Потресен и мудар роман за немирната совест и болните семејни односи...Секоја вечер, додека ги закопч..

Автор:

250 ден

Јас пред тебе

Јас пред тебе

Љубовна приказна за новата генерација."Јас пред тебе" е роман за животот на двајца млади луѓе. Роман..

Автор:

450 ден

Пурпурната наметка

Пурпурната наметка

Продолжувајќи ја приказната за византиската царица Теодора и цар Јустинијан, "Пурпурната наметка" ни..

Автор:

550 ден

Приказни полни со надеж

Приказни полни со надеж

"Тетовирачот од Аушвиц" е една од најпродаваните книги на 21-от век. Сега, во најновата кн..

Автор:

450 ден

Ознаки: poslednata kukja od ulicata, dijana cejmberlen