• Детето што сакаше елени

#3 Миа Кригер и Холгер Мунк

Зима е, 1996 година. Еден пензионер вози низ планините со својот автомобил. Одеднаш забележува нешто пред себе и нагло закочува. Фаровите фрлаат светлина врз снегот на патот каде што стои преплашено дете со помодрени усни и со еленски рогови на главата.

Четиринаесет години подоцна, во планинското езеро недалеку оттука, пронајдена е мртва девојка. Во балетски костим, а близу до неа стои и фотоапарат на статив. За една недела ќе се случат уште две убиства. Убиецот остава насоки за полицијата што ги водат во игра во која не може да победат.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Детето што сакаше елени

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Самуел Бјорк
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден


Слични продукти

Убави девојки

Убави девојки

Сестри. Претворени во странци. Борци.Пред повеќе од дваесет години, сестрата на Клер и Лидија, тогаш..

Автор:

440 ден

Верниот читател

Верниот читател

Трилогијата "Ловецот на вештерки" преку ноќ го прославува авторот на трилери Роџер Копонен. Но, се ч..

Автор:

490 ден

Совршената дадилка

Совршената дадилка

Кога Мирјам одлучува да почне да работи наместо да остане домаќинка, таа и нејзиниот сопруг бараат с..

Автор:

300 ден

Натерај ме

Натерај ме

Одењето подалеку би било полесно. Но, како и секогаш, Џек Ричер има едно правило – Ако сакаш да заст..

Автор:

420 ден

Ознаки: deteto sto sakase eleni, samuel bjork