Животот ја научи да излезе од пеколот како победник и да не копнее по љубов.

Даника немаше среќа во љубовта, таа секогаш се заљубуваше во погрешни момци, но сепак не се сожалуваше себеси.

Еден поглед кон Тристан ѝ ги претвори сите мозочни клетки во чад. Убав и брилијантен, но сепак измачуван во својата срж. Таа падна на неговиот неодолив шарм. Тој ја научи многу работи за страста и животот. Но, таа имаше темни места каде што не може да допре ни најдлабоката страст: огнот што гореше во него, можеше да ги проголта и двајцата. Со оглед на нејзината историја, беше лудост да се заљуби во некој како него. Па, зошто лудоста мора да биде толку проклето добра?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Неодолива страст

  • Издавачка куќа: Книгохоличари
  • Автор: Ребека Лили
  • Достапност: На залиха
  • 489 ден


Слични продукти

Снеговите на љубовта, книга втора

Снеговите на љубовта, книга втора

Од време на време Сеит повторно води боемски живот. Се забавува со убави жени, пие вотка. Отвора лук..

Автор:

199 ден

Самурајот од Севилја

Самурајот од Севилја

Самурајот од Севилја е љубовна приказна од средновековна Шпанија, во седумнаесеттиот век. Љубов што ..

Автор:

470 ден

Онаа ноќ во Њујорк

Онаа ноќ во Њујорк

Линколн Матис не ја крие својата репутација на главен плејбој во Менхетен. Впрочем, ја култивира. Но..

Автор:

390 ден

Летото смени се

Летото смени се

Темпераментната Французинка Елиз има опасно лош ден. Не само што ѝ пропаѓаат плановите за отворањето..

Автор:

420 ден

Ознаки: neodoliva strast, rebeka lili