Јурек Валтер е убиен пред многу години. Полицајците продолжуваат да се занимаваат со други случаи и успеваат да ја заборават темнината што им ги обележала животите.

Меѓутоа, низ цела Шведска се случуваат низа сурови убиства, а сите докази укажуваат на Валтер. Детективот Јона Лина е уверен дека неговиот најлош кошмар станува реалност: човекот што му го растурил семејството се вратил да ја доврши работата.

Кога партнерката на Јона е грабната и затворена во сандак под земја, тој се соочува со невозможен избор: да ја остави да умре или да влезе право во стапицата што ја поставил единствениот човек од кој се плашел во животот...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Лазар

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Лаш Кеплер
  • Достапност: На залиха
  • 550 ден
  • 440 ден


Слични продукти

Светло во темнината

Нејзиното животно искуство со анксиозноста ја направи најдобра докторка за лекување на тинејџери.Ког..

Автор:

392 ден 490 ден

Девојката Смрт

Додека се враќа со воз во родното место, на Марија, главниот лик и раскажувач во романот, ѝ се нижат..

Автор:

280 ден 350 ден

Оксфордски убиства

Оксфордски убиства е книга што ќе ве држи уловени во приказната до последниот збор. Во романот се ра..

Автор:

240 ден 300 ден

Ништо од ова не е вистина

Која е Џози Фер? И што сторила таа?На прославата на четириесет и петтиот роденден во едно локал..

Автор:

400 ден 500 ден

Ознаки: lazar, las kepler