• Детето на месечевата светлина

Вознемирувачки и емотивен трилер што нема да ве остави мирни сè додека не откриете сè за вашите соседи.

Една студена јануарска ноќ Шерон излегува во дворот за да го гледа помрачувањето на месечината за кое сите зборуваат. Сакајќи да ја фотографира, го насочува мобилниот кон куќата на соседите. За нив знае само дека се презиваат Флеминг благодарение на поштенското сандаче.

Но таа ноќ забележува нешто чудно во нивната куќа – мало девојче кое мие садови поткачено на столче во кујната. Шерон знае дека соседите немаат дете на таа возраст. А дури и да имаат некое гостинче, зошто толку мало дете би миело чинии во единаесет часот навечер?

Кога ќерка ѝ Ејми ќе ја замоли привремено да ја вдоми Никита, осумнаесетгодишна девојка без родители, Шерон ја заборава таа случка. Но наскоро и Никита почнува да забележува сомнителни работи во соседната куќа. А кога социјалните служби не сакаат да се вмешаат во случајот, тие двете ги преземаат работите во свои раце.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Детето на месечевата светлина

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Карен Мекквешчен
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден


Слични продукти

Стапица

Стапица

После разводот, младата и привлечна мајка Со­­ња, се обидува да го добие и да го задржи старателство..

Автор:

299 ден

Потекло

Потекло

Од мајсторската рака на Браун читателите ќе можат да доживеат нова авантура во светот на кодираните ..

Автор:

999 ден

Лазар

Лазар

Јурек Валтер е убиен пред многу години. Полицајците продолжуваат да се занимаваат со други случ..

Автор:

550 ден

И не остана ниту еден

И не остана ниту еден

Осум луѓе, кои меѓу себе не се познаваат и немаат никаква врска еден со друг, се поканети да дојдат ..

Автор:

380 ден

Ознаки: deteto na mesecevata svetlina, karen mekkvescen