• Љубовна хипотеза

Хипотеза: Еден мал експеримент може да се претвори во катастрофа, или во светско откритие.

Олив Смит, докторантка на еден од најдобрите оддели за биологија, се сомнева во длабочината на денешните романтични врски. Но на својата најдобра другарка Ан, која толку многу верува во нив, мора да ѝ докаже дека е среќно вљубена. А научниците не веруваат во зборови, туку се потпираат на докази. Како што би постапил секој биолог, и Олив мора да бакне некого за да не биде разоткриена.

Тој некој, ни помалку ни повеќе, е Адам Карлсен, професорот познат како супер ѕвезда на катедрата, кој ѝ станува лажно момче. Но оваа хипотеза се разнишува за време на една научна конференција – Адам ја воодушевува Олив со понудената поддршка, а уште поголемо изненадување приредува со својата привлечност. Одеднаш малиот експеримент станува лесно запалива материја што ги фрла во вода сите прецизно пресметани теории за љубовта. А Олив открива дека има нешто покомплицирано од хипотезата на љубовта – да си го ставиш срцето под микроскоп.

„Забавно, секси и остроумно! Али Хејзелвуд завршила одлична работа со ‘Љубовна хипотеза’.“ - Мариана Запата, најпродавана авторка на „Њујорк тајмс“

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Љубовна хипотеза

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Али Хејзелвуд
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден


Слични продукти

Невидлива убавина

Невидлива убавина

Емброуз Јанг е прекрасен. Висок и мускулест, со коса што малку му ги допира рамениците и очи кои гор..

Автор:

450 ден

Пред улица Јамајка

Пред улица Јамајка

И покрај тоа што е многу комуникативна и дружељубива, Оливија е болно несигурна во поглед на спротив..

Автор:

390 ден

Разговори со пријатели

Разговори со пријатели

Франсис е млада жена со навидум студен карактер и мрачна надворешност, која се занимава со пишување ..

Автор:

450 ден

Татјана и Александар 2

Татјана и Александар 2

Татјана е осумнаесетгодишна трудна вдовица кога бега од војната во Ленинград со надеж за нов живот в..

Автор:

500 ден

Ознаки: ljubovna hipoteza, ali hejzelvud