Џесика Бим е девојка која знае да се забавува. Само што во последно време заборава да се појави на работа навреме. Или во чисти алишта. Кога на нејзината најдобра пријателка и шефица конечно ѝ доаѓа преку глава, Џесика одеднаш останува без работа и без дом, па нема друг избор, освен да ја побара својата баба, која никогаш ја нема запознаено.

Но ни на Матилда Бим не ѝ оди којзнае колку добро. Нејзините бестселери од времето кои ги учеле жените како да освојат маж на старомоден начин се потполно непрактични во ова модерно време и никој не сака да ги издаде за да ја извлече од тешките финансиски проблеми. Кога една издавачка куќа од Лондон им дава идеја, внуката и бабата добиваа шанса да си обезбедат покрив над главите со тоа што ќе ја трансформираат модерната и бунтовна Џес во вистинска старомодна дама со помош на првокласните совети и искуство на Матилда...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Старомодниот водич за љубов и романса

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Кирсти Гринвуд
  • Достапност: На залиха
  • 390 ден


Слични продукти

Спротивни светови

Забранета љубовна приказна на една извонредна жена која го раѓа сликарот Камиј Писаро – та..

Автор:

550 ден

Кирка

Магична книга која ткае поинаква приказна за волшебничката Кирка.Неугледна, повлечена и без никакви ..

Автор:

500 ден

Линија помеѓу две неба

Моќно создадена книга, во која ќе се допрат луѓето и ѕвездите и случајно ќе се измешаат неколку судб..

Автор:

350 ден

Молба за Ерос

"Кога сум будна јас сум жена, но понекогаш во моите соништа јас сум и маж. Во секоја книга, телото н..

Автор:

449 ден

Ознаки: staromodniot vodic za ljubov i romansa, kirsti grinvud