Оваа книга претставува збирка од 20 приказни за малото девојче Хајди и нејзините авантури на планината, на фармата, на море, во Париз, Америка и уште многу други заедно со нејзините пријатели.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Хајди - голема книга со приказни

  • Автор: Збирки приказни
  • Достапност: На залиха
  • 750 ден


Слични продукти

Пустини

Оваа категорија на енциклопедии се фокусира на нашата прекрасна планета Земја. Исполнети со корисни ..

Автор:

150 ден

Исидора Мун оди на училиште

Мајка и е самовила, а татко и вампир, а таа е по малку од двете.Ја обожава ноќта, обожава лилјаци и ..

Автор:

290 ден

Исидора Мун оди на панаѓур

Мајка ѝ е самовила, а татко ѝ е вампир, а таа е по малку од двете. Исидора со нетрпение ја очек..

Автор:

290 ден

Шерлок Холмс: Тројцата студенти

Господине Холмс – молам за вашата помош. Не смеам да ја вмешам полицијата. Ако овој немил скандал би..

Автор:

199 ден

Ознаки: hajdi, golema kniga so prikazni