Камо да знаев како е да се биде слободен.

Роман за неверојатната слобода и големата несигурност што таа ја носи со себе. Сурово искрената приказна на една повлечена девојка ни ги доловува личните, професионални и љубовни недоумици на младите во потрага по своето место во светот.

Не можејќи да се помири со ситуацијата што владее во нејзината родна Ирска, Ејва одлучува да си ја најде среќата во Хонгконг. Тука деновите ги минува предавајќи им англиски на богати дечиња, а ноќите избегнувајќи ги зајадливите цимерки во малото станче. Низ најразлични размисли, таа постепено ни ги открива својот карактер, борбата со ниската самодоверба и храбрите политички ставови.

Набрзо во нејзиниот живот ќе се појават две значајни личности. Благодарение на искуствата од двете сосем различни љубовни приказни, таа го открива патот за закрепнување од самоомразата. Пријателството со Џулијан и Идит ќе ја стави на значаен животен крстопат. Кој пат ќе го избере нејзиниот ум, а кој срцето?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Возбудливи времиња

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Ниша Долан
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден
  • 360 ден


Слични продукти

Врати ми се

Ултимативен лек што може да ја излекува секоја болест? Нема шанси! Такво беше мислењето на Мери..

Автор:

392 ден 490 ден

Долга летна ноќ

И навистина, ништо друго не беше важно. Минатото беше вовед, а иднината ненапишана. Не можеа да бара..

Автор:

336 ден 420 ден

Девојчето со седа коса

„Си повторуваше во себе дека мајка ѝ ја заборавила веќе, а татко ѝ е презафатен, ама потајно се наде..

Автор:

256 ден 320 ден

Чекај ме

Како би се чувствувале ако случајно во локалната антикварница најдете книга што содржи сцена од најв..

Автор:

312 ден 390 ден

Ознаки: vozbudlivi vreminja, nisa dolan