Пјетро Гербер не е обичен психолог. Специјалист е за хипноза, а сите негови пациенти имаат нешто заедничко: тие се деца. Тие често поседуваат важни информации, закопани длабоково нивната меморија, детали што полицијата и судиите можат да ги искористат во истрагите.

Пјетро е најдобриот во цела Фиренца, каде е познат како „ заспивачот на деца“. Но, при повик од другата страна на светот, од колешка од Австралија која му препорачува пациент, Пјетро реагира збунето и со недоверба.

Хана Хол не е дете, туку возрасна личност. Таа е прогонувана од сеќавање од детството, кое можеби не е реално. За да се открие дали тој фрагмент од сеќавањето е вистинит или е илузија, Гербер мора да ѝ помогне да го изнесе на виделина девојчето кое се уште е во неа. Девојчето со многу имиња, кое заедно со своето семејство живеело на магично место, во „ куќата на гласовите “. Десетгодишното девојче кое било сведок на убиство. Или можеби не било само сведок...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Куќата на гласовите

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Донато Каризи
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден


Слични продукти

Шепни ми нешто

Таа и нејзината другарка којашто ја има измислено се неразделни. Но, дали таа е жената која ја води ..

Автор:

480 ден

Детето што сакаше елени

#3 Миа Кригер и Холгер МункЗима е, 1996 година. Еден пензионер вози низ планините со својот автомоби..

Автор:

450 ден

Седум лаги

Сè започна со само една мала лага... Но никогаш не завршува тука. Eдна лага води кон друга..

Автор:

490 ден

Под ѓаволовиот мост

Клејтон е почитуван семеен човек; татко, сопруг, професор, тренер и училишен советник, кој пред пове..

Автор:

490 ден

Ознаки: kukjata na glasovite, donato karizi