Ова е приказна полна со слатка магија, приказна во која две изгубени девојки го наоѓаат своето место под месечината.

Емили Бенедикт доаѓа во Малабај, Северна Каролина, надевајќи се дека ќе реши барем дел од мистериите кои се вртат околу смртта на нејзината мајка. Но во моментот кога стапнува во куќата во која пораснала нејзината мајка, каде го запознава нејзиниот дедо – еден вистински чуден и неверојатно нежен џин – таа сфаќа дека мистериите во Малабај не се решаваат, напротив, тие овде се начин на живот. Тука собите се исполнети со тапети кои ги менуваат боите и сликите во зависност од твоето расположение. Овде необјасниви светла прелетуваат низ дворот сред ноќ. И соседите печат надеж во форма на торти.

Сите во Малабај ги обожаваат тортите на Џулија, а таа очигледно не може да престане да ги прави. Ги пече за да ги задоволи апетитите за слатко на градот, но исто така во надеж дека ќе ја врати љубовта за која се плаши дека би можела да биде изгубена засекогаш...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Девојката која ја бркаше месечината

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Сара Адисон Ален
  • Достапност: На залиха
  • 380 ден
  • 304 ден


Слични продукти

Во потрага по Ноел

Постојат приказни кои се чуваат во кутии со панделки, затворени. Таквите приказни се отвораат еднаш ..

Автор:

368 ден 460 ден

Сите цвеќиња во Париз

Две жени се поврзани низ времето во градот Париз, поврзани со мистериозен дневник и шокантни тајни к..

Автор:

336 ден 420 ден

Совршенство

Тој ја бара совршената жена, а тоа дефинитивно не е таа...Зои е навикната да се грижи самата за себе..

Автор:

352 ден 440 ден

Од жарјето

Чудни се нештата на кои се сеќава човек по трагедија. Како на пример: оглушувачкиот звук на експлоди..

Автор:

336 ден 420 ден

Ознаки: devojkata koja ja brkase mesecinata, sara adison alen