Луѓето го гледаат само тоа што сакаат да го видат.

Оливија Шо, уредничка на едно од најугледните списанија за храна во Америка, одеднаш дознава дека наследила стар англиски имот и титула. Соочена со смртта на својата сакана мајка, 38-годишната Оливија одеднаш станува грофица обременета од товарот на своите предци, но и на многу мрачни тајни скриени во напуштениот замок. Вознемирена од сознанието дека мајка ѝ криела нешто толку големо од неа, го напушта Сан Франциско и заминува во потрага по одговори.

Само еден поглед кон дворецот Роузмер ќе ѝ биде доволен да сфати дека мајка ѝ со години го сликала на своите платна. Но зошто никогаш не ѝ кажала за својот дом и за причините зошто го напуштила? Слој по слој, Оливија го ослободува минатото од превезот на тајните скриени во дворецот што пропаѓа и во неговите величествени градини. Иако нејзиниот стар живот ја чека да се врати, таа полека се вљубува во англиското село и неговите жители и ја прифаќа новата љубов...

"Прекрасен стил, воодушевувачки ликови, романса, интриги и многу изненадувања кои ќе ги поттикнат читателите на неизвесни претпоставки до самиот крај." - Киркус ривју

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Уметноста на наследување тајни

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Барбара О’Нил
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден


Слични продукти

Тајната сопруга

Вечна љубов. Брутална грижа на совест. Скршени срца…1914: Русија е на раб на колапс и семејството Ро..

Автор:

450 ден

Последната камелија

Романтична и неизвесна приказна за две жени чии судбини се испреплетуваат низ годините.На работ на В..

Автор:

420 ден

Тивки години

Богдана е затворена девојка која живее со својот студен татко и со добродушната Бјела. Измачена е од..

Автор:

350 ден

Пролетен дожд

Ли Спенсер, млада учителка и самохрана мајка на десетгодишниот Били, е во непријатна ситуација порад..

Автор:

490 ден

Ознаки: umetnosta na nasleduvanje tajni, barbara o'nil