Постојат приказни кои се чуваат во кутии со панделки, затворени. Таквите приказни се отвораат еднаш во годината, за Божиќ. Мојата приказна е божиќна приказна. Таа засекогаш го промени начинот на кој го гледам Божиќ.

Додека сите се под божиќна еуфорија, Марк е во депресија. Животот му задава еден удар по друг, сè до една снежна ноќ кога запознава девојка со име Мејси. Таа доаѓа во неговиот живот без некаква најава и го менува засекогаш.

Мејси сака да ги избрише спомените од минатото и да го најде своето биолошко семејство. Божиќен украс испишан со име „Ноел“ е единствената трага за која само нејасно се сеќава, трага која ќе ги убеди неа и Марк дека секогаш е најтемно пред да зазори. Но, Божиќ е магичен: додека некои луѓе во тешки моменти излегуваат огорчени и скршени, други пак, стануваат посилни и со поголема емпатија. Истото ветре кое некои пламенчиња ги гасне, други ги разгорува…

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Во потрага по Ноел

  • Издавачка куќа: Книгохоличари
  • Автор: Ричард Пол Еванс
  • Достапност: На залиха
  • 460 ден


Слични продукти

Приказна на една мајка

Приказна на една мајка

Животот на Џесика тече подобро од сите нејзини очекувања и замисли. Таа си ја добива свадбата од сон..

Автор:

390 ден

Слаткоречив туѓинец

Слаткоречив туѓинец

Џек Тревис има прилично едноставен и некомплициран живот како тексашки милионер и плејбој. Тој не да..

Автор:

420 ден

Големи лаги во мал град

Големи лаги во мал град

Чејмберлен, докажан раскажувач на неверојатни приказни, ги држи читателите во неизвесност со&nb..

Автор:

500 ден

Сите мажи ја сакаат Лиа

Сите мажи ја сакаат Лиа

Ова е твоја борба и ти мора да победиш. Никој не може да ти помогне. Уморен си од слушање ..

Автор:

350 ден

Ознаки: vo potraga po noel, ricard pol evans