Оксана Алексеев е млада, убава, силна и самостојна жена. Не сонува за љубовни бајки, но едно лето станува главен лик во една таква бајка. Се вљубува во Јон, кој на денот на промоцијата на неговата книга ќе ѝ напише заводлива посвета: „За мистериозната Русинка со црн тен и палаво срце“

Нивната љубов се случува преку ноќ и ги носи на седмо небо, каде што заедно ги живеат своите соништа. Совршено се разбираат сè до моментот кога на патот на нивната среќа се испречува една одлука. Јон решава да ја скрои нивната иднина по негова мерка, а тоа претставува закана за самостојноста на Оксана.

Исправена пред моментот кога треба да го жртвува сопственото „јас“ за да остане покрај човекот што неизмерно го љуби, Оксана носи одлука за судбината на нивната заедничка приказна.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Оксана

  • Издавачка куќа: Полица
  • Автор: Марија Колева Нешиќ
  • Достапност: На залиха
  • 250 ден


Слични продукти

Бронзениот коњаник 1

Златните неба и прозрачните квечерини на белите ноќи и понатаму го чуваат сјајот на минатото. Величе..

Автор:

500 ден

Остани

Лукас е четиринаесетгодишно момче кое расте во дисфункционално семејство, додека неговиот брат води ..

Автор:

460 ден

Ветувањето на пчеларот

Со скршено срце и со надеж за нов почеток, Аби Ховс заминува на работа во внатрешноста на ..

Автор:

490 ден

Флоренс Грејс

Флори Бакли е сираче кое живее во Корнвол и иако животот не и е лесен, сепак таа е исполнета, трчајќ..

Автор:

490 ден

Ознаки: oksana, marija koleva nesikj