Еден јулски ден, сите членови на семејството Деборјановски се враќаат во својот дом од различни патувања во различни земји во светот. Емили се качува во авион од Москва по завршувањето на магистерските студии на престижната музичка школа во Москва. Марија и Гоце ја чекаат Емили на аеродромот во Скопје. Авионот пристигнува, но Емили не слегува од него. Емили не пристигнува во Скопје. „Каде е Емили? Што се случило со неа?“ сите се прашуваат.

Набрзо откриваат дека Емили е киднапирана и дека ѝ се губи секаква трага. Кој ја киднапирал Емили? Дали семејството има непријатели? Во потрага по Емили и по одговори на овие прашања се впушта татко ѝ Гоце со помош на рускиот инспектор Илиј, следејќи ја секоја трага низ повеќе европски земји. Дали ќе ја пронајдат Емили и можно ли е во еден таков хаос да се случи и нешто убаво?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Каде е Емили?

  • Издавачка куќа: Полица
  • Автор: Емилија Златкова Анастасова
  • Достапност: На залиха
  • 300 ден


Слични продукти

Колекционер на очи

Подготвени или не, тој доаѓа… Тој ја игра најстарата детска игра што постои, криенка. Само што Колек..

Автор:

420 ден

Лазар

Јурек Валтер е убиен пред многу години. Полицајците продолжуваат да се занимаваат со други случ..

Автор:

550 ден

Оксфордски убиства

Оксфордски убиства е книга што ќе ве држи уловени во приказната до последниот збор. Во романот се ра..

Автор:

300 ден

Детето што молчеше

Малото момче Ајден, залута далеку од училиште за време на страшна поплава во малото гратче Бишоптаун..

Автор:

459 ден

Ознаки: kade e emili, emilija zlatkova anastasova