Елен Траутон бега од удобниот живот во Лондон, од свршеникот кој не го сака, од работата што ја задушува, од премногу наметливата мајка. Оди во живописната Конемара во Ирска, во родниот крај на мајка и, што таа одамна го напуштила, верувајќи дека заминала засекогаш.

Таму, лежат со години скриени тајни. Конемара е исто така дом на познатиот Конор Макосленд, несреќен и осамен вдовец, кој ја загубил својата сакана жена под трагични околности.

Помеѓу тие две жени, покојната Кејтлин и новодојдената Елен е исправен стариот светилник, место на многу трагични настани. Можат ли тие двете да го најдат мирот по кој очајнички трагаат?

Уште една волшебна приказна од Санта Монтефјоре за разделено семејство, за тајните на минатото и љубовта којашто никогаш не се предава.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Тајните на светилникот

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Санта Монтефјоре
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден
  • 392 ден


Слични продукти

Засекогаш моја

Кирстин Халберг се стреми кон решавање на работите, страсно прифаќајќи го предизвикот да го пропатув..

Автор:

392 ден 490 ден

Лавр

Роман за Бога, верата, времето и за тоа дека времето не постои, дека сè е едно и сè е поврзано со ос..

Автор:

264 ден 330 ден

W - Штикс

Игор Штикс е левичарски интелектуалец кој по повеќе од дваесет и пет години се враќа на Јадранот за ..

Автор:

360 ден 450 ден

И небото беше наше

"И небото беше наше е вчудовидувачко остварување кое го потврдува возбудливото присуство на Паоло Џо..

Автор:

392 ден 490 ден

Ознаки: tajnite na svetilnikot, santa montefjore