Клејтон е почитуван семеен човек; татко, сопруг, професор, тренер и училишен советник, кој пред повеќе од две декади го признал бруталното убиство на ученичка, тинејџерката Лена Раи. Но зошто ја убил? Причината отсекогаш била мистерија.

Во низа ексклузивни интервјуа од затвор, Клејтон ја споделува вистината за она што се случило таа ноќ под Ѓаволовиот мост. Но вистината е далеку од она што го очекуваат сите во Твин Фолс. Клејтон сега вели дека тој не е убиецот. Дали лажел тогаш, кога го признал убиството? Или лаже сега?

Но во приказната недостасува еден клучен играч? Рејчел Волзак, пензионираната детективка која ги разоткрила изопачените нагони на Клејтон и го сместила зад решетки. Таа не е заинтересирана да ја игра играта на Клејтон, но случајот се здобива со толку голема популарност што почнуваат да се откриваат нови детали и во Рејчел се будат сомнежи за сѐ што мисли дека знаела во минатото. И со секое ново интригантно откритие на Клејтон, сѐ повеќе станува јасно дека тој не е единствениот во градот со тајна...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Под ѓаволовиот мост

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Лорет Ен Вајт
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден


Слични продукти

Пријатели до гроб

Пријатели до гроб

Чуварот на зоолошката градина Опел во Таунус ,открива нешто страшно : во живеалиштето на слоновите л..

Автор:

450 ден

Сите ја сакаат Марта

Сите ја сакаат Марта

Марта е девојка каква што најчесто постои само во книгите и на филмовите. Девојка која им помага со ..

Автор:

300 ден

Јас сум бездна

Јас сум бездна

"Точно е десет минути до пет часот изутрина. Уште е мрак. Езерото се наѕира на хоризонтот: долга гра..

Автор:

490 ден

Убиства со монограм

Убиства со монограм

Мирната вечера на Херкул Поаро во едно лондонско кафуле ја прекинува непозната жена што му се д..

Автор:

400 ден

Ознаки: pod gjavoloviot most, loret en vajt