Едно гратче против друго. Еден хокејски тим против друг. Некогаш и против себе.

„Ние против вас“, накратко, е роман за последиците. Како продолжение на приказната за Мечкоград и на сите случувања што го зафатија, оваа книга, со емотивниот набој со кој е напишана, зборува за љубовта, другарството, честа, верноста, единството, разединетоста, жртвувањето и борбата за опстанок. Подготовките за новата хокејска сезона започнуваат, но хокејскиот клуб е на раб на стечај. Додека спортскиот директор се обидува да го спаси, клубот, како и градот, се распаѓа дел по дел. Следуваат настани во кои ќе се отсликаат сите емоции и надежи на заедницата, следуваат и жестоки пресметки и трагични случки.

Нови ликови, нови пријатели, нови непријатели. Мечкоградската хроника на Бакман е микрокосмос, емоционален тобоган што уште еднаш подвлекува за каков автор станува збор. Серијата „Мечкоград“ на HBO премиерно беше прикажана во октомври 2020 година.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ние против вас

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Фредрик Бакман
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден


Слични продукти

На запад ништо ново

Секој војник останува жив благодарејќи на илјадници случајности.И секој војник верува и му се препуш..

Автор:

300 ден

Љубовниците полиглоти

Елинор има триесет и шест години и се обидува да најде љубовен партнер на Интернет. Макс е средовече..

Автор:

370 ден

Бесконечно: Анатомија на страста

Лирски звук, со нежност и малку страст, со патриотски призвук и многу љубов.„Добре дојде во мојот хр..

Автор:

250 ден

Сакај ја диво

Со искреност, трогателност и романтичен занес, во Сакај ја диво е поместено сето она што истовремено..

Автор:

360 ден

Ознаки: nie protiv vas, fredrik bakman