Кога Кендра првпат ја посетува својата болна баба, таа ја замолува да ја запише нејзината приказна, пред да ја заборави…

Во 1937 година, животот на седумнаесетгодишната Ела се менува засекогаш кога е испратена да летува на прекрасниот Иле де Рѐ и се среќава со харизматичниот Кристоф. Тие го поминуваат летото заедно, истражувајќи ги песочните плажи на островот и кристално чистите води и за прв пат во животот, Ела се чувствува навистина слободна.

Но, избувнувањето на војната менува сѐ. Ела е принудена да се врати во Шкотска, каде волонтира за воените сили заедно со застрашувачкиот Ангус. Во овој нов свет, Ела се чувствува како да се оддалечува сѐ повеќе од она што го доживеа на Иле де Рѐ. Дали таа некогаш ќе успее да го најде својот пат назад? И дали тоа навистина го посакува?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Море од спомени

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Фиона Валпи
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден
  • 392 ден


Слични продукти

Вистинскиот живот

Книгата ги истражува мрачните вистини за растењето во дом исполнет со насилство и страв, како и посл..

Автор:

240 ден 300 ден

Т.А.Ј.Н.А. Откриена

"Т.А.Ј.Н.А Откриена" е експлозивно, сензуално и еротски заситено финале на бестселер трилогијата.Вил..

Автор:

320 ден 400 ден

Пред да се разделиме

Мет и Грејс беа две осамени души, уште од првиот момент кога се сретнаа тие станаа неразделни пријат..

Автор:

368 ден 460 ден

Кери Сото се врати

Кери Сото е бестрашна и нејзината посветеност да победи по секоја цена не ја прави ниту малку попула..

Автор:

392 ден 490 ден

Ознаки: more od spomeni, fiona valpi