Нивната љубов е стара колку и приказната за неговото пронаоѓање. Нивната приказна започна, но никогаш не заврши.

Единствената работа која Енџел сака да ја заборави во животот, постојано ѝ е во мислите. Таа го остава минатото таму каде што припаѓа, но потоа сфаќа дека минатото е нејзината иднина.

Кристијан е дете од домот, но денес позната музичка ѕвезда. А, таа нема слушнато ниту една негова песна. Сè до оној момент кога случајно се препознава низ стиховите што ги слуша на радио. Неговиот обид да ја ослободи низ песни, го прават сè повеќе ранлив. Дали Енџел ќе успее да ги пополни празнините што тој целиот свој живот ги носи?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Се сакаме кога никој не гледа

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Ангела Пенова
  • Достапност: На залиха
  • 300 ден


Слични продукти

Синдер & Ела

Помината е цела една година од сообраќајната несреќа на Ела, благодарение на која таа останува без м..

Автор:

390 ден

Повторно роден

Едно утро Џема се качува во авион заедно со шеснаесетгодишниот син Пјетро. Тргнуваат за Сараево, гра..

Автор:

500 ден

Покорувајќи го војводата

Таа ја ризикува својата иднина за него, а тој го губи своето место во историјата заради неа.Англија,..

Автор:

500 ден

Лудо богати Азијци

"Лудо богати Азијци" е роман за три супербогати кинески семејства, за озборувањата, заговорите и пла..

Автор:

490 ден

Ознаки: se sakame koga nikoj ne gleda, angela penova