„Времето на лалињата“ е уште едно прекрасно дело на Дебора Могах кое стана голем европски бестселер, а исто така доживеа и филмска екранизација во режија на Стивен Спилберг, Џад Лоу и Кира Најтли во главните улоги. Книгата претставува прекрасно уметничко дело кое го отсликува животот во Холандија во 17 век. Ова е раскошна приказна за љубовта, страста, неверството и уметноста...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Времето на лалињата

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Дебора Могах
  • Достапност: На залиха
  • 420 ден


Слични продукти

28 лета

Кога Линк, синот на Малори Блесинг, ќе добие барање од мајка си да се јави на еден телефонски број и..

Автор:

500 ден

Изгубеното писмо

Срцепарателна, љубовна историска приказна инспирирана од вистински ликови кои биле дел од отпорот за..

Автор:

420 ден

Другата госпоѓа Смит

Овој роман го следи животното искуство на една некогаш многу успешна жена којашто се бори повторно д..

Автор:

500 ден

Жената во белото кимоно

Разделени со океани и неколку децении, две жени се неразделно поврзани со тајните меѓу нив. Инс..

Автор:

450 ден

Ознаки: vremeto na lalinjata, debora mogah