Слушањето на тишината ја буди димензијата на спокојство во вас, зашто само преку тишината може да станете свесни за себеси.

Тишината е внатрешeн мир, а за да ја пронајдеме потребно е спокојство, кое е суштинско за човечкото постоење. Колку и да ни е тешко да ја постигнеме, смиреноста е во нашата природа – таа е неопходна за среќен живот. Трансформацијата на човечката свест не е повеќе предност на неколкумина, туку потреба на секоја личност за да се пронајде, но и да се одржи себеси.

Духовниот учител Екарт Тол ни покажува како да го отстраниме сето она што нè одвојува од вистината за тоа кои сме ние, а она што навистина сме веќе го знаеме во длабочината на своето срце. Треба само да успееме да го чуеме.

Зборовите на оваа книга се патокази. Она на што упатуваат не се наоѓа во царството на мислењето, туку во една друга димензија која е внатре во нас. Оваа книга ќе го иницира будењето на читателите кои се подготвени да им дадат шанса на зборовите да ја исполнат својата тивка магија.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Тишината зборува

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Екарт Тол
  • Достапност: На залиха
  • 280 ден


Слични продукти

Смислата на животот

„Смислата на животот“ е последното големо дело на Адлер. Тој во предговорот вели: „Што се однесува д..

Автор:

300 ден

Храбри наместо совршени

Во книгата инспирирана од нејзиното популарно излагање на TED talk, Решма Саџани ги охрабрува жените..

Автор:

350 ден

Нашиот луд мозок

Невронауката ни дава забавни и интригантни одговори на прашањата зошто понекогаш нашиот сопствен моз..

Автор:

420 ден

Мисли и збогати се

"Мисли и збогати се" е можеби најважната книга за успехот некогаш напишана и поради неа Наполеон Хил..

Автор:

400 ден

Ознаки: tisinata zboruva, ekart tol