• Ноќта кога Оливија падна

Аби Најт ја буди среде ноќ ѕвонењето на телефонот со трагичната вест дека нејзината ќерка, тинејџерката Оливија, доживеала сравотна несреќа. На Аби и кажуваат дека Оливија се лизнала на мостот и паднала во ледената вода на реката. Сега е во бессознание во болница, а апаратите ја одржуваат во живот. Но, Аби забележува модринки на зглобовите на Оливија и дознава дека нејзината, инаку разумна ќерка, е бремена веќе три месеци. Дали би верувале да ви кажат дека се работи за незгода?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Ноќта кога Оливија падна

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Кристина Мекдоналд
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден
  • 417 ден


  • 1 или повеќе 417 ден

Ознаки: nokjta koga olivija padna, kristina mekdonald