Дали десет дена во здравствено одморалиште навистина можат да ве променат засекогаш? Овие девет совршени туѓинци наскоро ќе го откријат тоа...

Девет луѓе се наоѓаат во оддалечено здравствено одморалиште. Некои се тука за да ослабат, некои за да си го рестартираат животот, а некои се тука од причини што не можат да си ги признаат ниту самите на себе. Среде луксузното опкружување на одморалиштето, среде сесиите по сосредоточеност и медитација, за брзо време сфаќаат дека овие десет дена можат да испаднат пресвртница во нивните животи. Но, никој од нив не може ни да си замисли колкав предизвик ќе бидат десетте дена што им претстојат.

Лијан Моријарти е австралиска писателка и авторка на седум романи – меѓународни бестселери, вклучително и на бестселерите на „Њујорк тајмс“: Тајната на сопругот, Големи мали лаги и Вистински лудо виновни. Нејзините книги ги читаат над четиринаесет милиони читатели низ светот, вклучително и еден милион читатели во Австралија.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Девет совршени туѓинци

  • Издавачка куќа: Арс Ламина
  • Автор: Лијан Моријарти
  • Достапност: На залиха
  • 480 ден
  • 384 ден


Слични продукти

Кога јас бев ти

Откако Бриен едвај преживеа брутален напад, таа не излегува од дома. Страда од неподносливи главобол..

Автор:

376 ден 470 ден

Девојката со силен глас

На четиринаесет години, Адуни сонува да се школува и да му обезбеди на своето семејство поудобен дом..

Автор:

472 ден 590 ден

Гостин во ноќта

Таа мислеше дека е сама…Вајли го остава своето семејството и се сели во изолирана куќа во шума. Иако..

Автор:

392 ден 490 ден

Магичен час

Еден ден, од длабочините на Националната шума Олимпик излегува шестгодишно девојче и се качува на др..

Автор:

440 ден 550 ден

Ознаки: devet sovrseni tugjinci, lijan morijarti