Сè што е потребно да се разоткрие нечиј живот е само една мала тајна…

Марин има совршен живот. Омажена за својата љубов од факултетските денови, таа е сопственичка на синџир елитни фризерски салони, додека сопругот Дерек управува со сопствена компанија. Тие се почитувани членови во својата заедница и семејство полно со љубов. Сè додека не им се распадне светот дента кога е киднапиран нивниот син Себастијан.

Една година подоцна, Марин е претворена во сениште. ФБИ изгубило секаква трага. Таа и нејзиниот сопруг одвај зборуваат еден со друг. Марин најмува приватен детектив да продолжи со истрагата, но, наместо да го најде Себастијан, открива дека Дерек има афера со помлада жена. Ова откритие ја враќа Марин во живот. Го изгуби својот син, но нема да дозволи да го изгуби и сопругот. Кензи е непријател со име и презиме, што значи дека ова е проблем што Марин може да го реши...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Мали тајни

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Џенифер Хилиер
  • Достапност: На залиха
  • 400 ден


Слични продукти

Читачот на трупови

Мртвите секогаш ги издаваат своите убијци...Во средновековна Кина само најпаметните судии успевале д..

Автор:

700 ден

Фрагменти од слики

Там е 11 годишно девојче. Таа иако никогаш немаше покажано интерес за визуелна уметност, цртежите ко..

Автор:

420 ден

Совршеното дете

Кристофер и Хана се среќен брачен пар; тој е хирург, а таа медицинска сестра и имаат речиси совршен ..

Автор:

450 ден

Инсомнија

Дејзи не може да заспие. Таа бара лек за нејзината несоница, но лекот е нејзиниот најлош кошмар.Дејз..

Автор:

460 ден

Ознаки: mali tajni, djenifer hilier