Брилијантна четворка со неколку скриени трикови во ракавите, жена полицаец со својот прв голем случај, брутално убиство...

Во едно мирно пензионерско гратче Елизабет, Џојс, Ибрахим и Рон се среќаваат еднаш неделно во „Сложувалка“ за да разговараат за неразјаснети злосторства. Заедно се нарекуваат „Клубот на убиства во четврток“. Кога еден локален бизнисмен е пронајден мртов со мистериозна фотографија оставена покрај телото, „Клубот на убиства во четврток“ ќе се најде во средина на својот прв случај. Како што телата ќе почнат да се натрупуваат, може ли нашата несекојдневна, но брилијантна група да го фати убиецот пред да биде предоцна?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Клубот на убиства во четврток

  • Издавачка куќа: Култура
  • Автор: Ричард Осман
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден


Слични продукти

Касичка со љубов

Животот на Искра се менува драстично кога за првпат дознава за петте јазици на љубовта. Искра разбир..

Автор:

200 ден

Божиќ во Шкотска

Во снежните Шкотски Гори, Сузан Мекбрајд сонува за совршен Божиќ. Нејзините три посвоени ќерки доаѓа..

Автор:

490 ден

Бегство

Како да фатите бегалец кој нема што да изгуби?Еден опасен затвореник, на кој му се посреќува, се пуш..

Автор:

400 ден

Пристаништето Нова надеж

„Никој не го прави тоа подобро од Холи Робинсон.“ – Сузан Стрејт, финалист на Националната нагр..

Автор:

450 ден

Ознаки: klubot na ubistva vo cetvrtok, ricard osman