Малото момче Ајден, залута далеку од училиште за време на страшна поплава во малото гратче Бишоптаун. Оттогаш не се врати. Неговата мајка Ема беспомошно гледаше кон црвеното палто на нејзиниот шестгодишен син како плови по реката Ус. Неговото тело никогаш не беше пронајдено.

Десет години подоцна, Ема повторно ја откри радоста во нејзиниот живот. Таа е мажена, бремена и повторно има контрола на својот живот… Сѐ додека Ајден не се врати. Премногу трауматизиран од она што го поминал, на секое прашање одговара со „молк“. Неговото тело ја раскажува приказната за децениското исчезнување – фрактури и неухранетост… Ајден не беше удавен, тој беше киднапиран.

Додека Ема се обидува да се поврзе со синот и да го демаскира чудовиштето кое ја оддели од синот, кој во нивното маало би можел да биде способен за такво злосторство? Само еден ги знае одговорите, тој што молчи...

АМАЗОН БЕСТСЕЛЕР БРОЈ 1.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Детето што молчеше

  • Издавачка куќа: Книгохоличари
  • Автор: Сара Дензил
  • Достапност: На залиха
  • 459 ден
  • 367 ден


Слични продукти

Крикот на ластовицата

Книгата го поставува прашањето: Дали е поопасен сериски убиец што убива педофили или е поопасен чове..

Автор:

400 ден 500 ден

Куќата на гласовите

Пјетро Гербер не е обичен психолог. Специјалист е за хипноза, а сите негови пациенти имаат нешто зае..

Автор:

392 ден 490 ден

Немата пациентка

Алисија Беренсон има навидум совршен живот. Таа е позната сликарка мажена за популарен и баран моден..

Автор:

360 ден 450 ден

Изабел

Дали сум истата личност што бев порано или во мене расте нова темнина која не можам да ја контролира..

Автор:

384 ден 480 ден

Ознаки: deteto sto molcese, sara denzil