Пет црвени свеќички на тортата. Исчекување. Како можеше Зана да знае дека овој ден ќе им го промени животот на толку многу луѓе? А сè што сакаше беше да си ја испее „Среќен роденден“.

Кога Еверт Гренс ќе влезе во станот во Стокхолм, останува зашеметен од смрдеата на расипана храна, но и на нешто многу пострашно. Тоа што ќе го види ќе му остане длабоко врежано во сеќавањето. По речиси две децении, Еверт Гренс повторно ќе се најде во истиот стан. Некој се вратил да ја бара Зана. Гренс знае дека не смее да ја загуби трката со времето и мора да ја најде пред таа да биде убиена.

Приказна за предавството и одмаздата, а светот трепери за време на трите дена исполнети со шокантни настани.

„Чук, чук“ е првиот роман што Рослунд го објавува самостојно.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Чук, чук

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Андерс Рослунд
  • Достапност: На залиха
  • 500 ден


Слични продукти

Зеро зеро зеро

Од авторот на бестселерот Гомора ни доаѓа една наелектризирана истрага за меѓународната трговија со ..

Автор:

599 ден

Семејството на горниот кат

Роман на Лиса Џул, бестселер автор на „Њујорк тајмс“, приказна за минатото на едно семејство, ч..

Автор:

490 ден

Инстинкт

Напната психолошка драма што се чита во еден здив, за создавање и за растурање на едно семејство — и..

Автор:

420 ден

Шепни ми нешто

Таа и нејзината другарка којашто ја има измислено се неразделни. Но, дали таа е жената која ја води ..

Автор:

480 ден

Ознаки: cuk cuk, anders roslund