Револуционерен начин на размислување за нашите активности и хуманоста, и за можноста да постигнеме ништо помалку од живот исполнет со радост.

Во својата моќна и трансформативна книга, лидерот на мислата, визионер, филантроп, мистик и јогин Садгуру раскажува за сопственото будење, од момче со невообичаен афинитет кон природата до смел млад авантурист што го прокрстарил индискиот континент на својот мотор. Тој раскажува за моментот на своето просветлување на еден планински врв, и за патот до постигнување апсолутна благосостојба, патот што го издржал тестот на времето: класичното знаење на јогата.

Денес, како основач на Иша, организација посветена на хуманитарни цели, Садгуру им го осветлува патот на милиони луѓе низ светот.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Внатрешен инженеринг

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Садгуру
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден


Слични продукти

Петте јазици на љубовта

Човек лесно се вљубува. Но да се одржи љубовта – тоа е вистинскиот предизвик. Која е формулата за ср..

Автор:

380 ден

Моќта на умот : тајната на менталната магија

Mоќта на умот е монументално достигнување во науката за умот. Нејзината вредност денес е уште поизра..

Автор:

500 ден

Мајстори на успехот

Во оваа книга тројцата највлијателни автори ви нудат проверен и доследен план како да создадете успе..

Автор:

450 ден

Храброста да се биде свој

Ако не го живеете својот живот за себе, тогаш кој ќе го живее за вас? Дали среќата е нешто што ..

Автор:

420 ден

Ознаки: vnatresniot indzenering, sadguru