• Собата на пеперутките

Поузи Монтакју се приближува до својот седумдесетти роденден. Адмирал хаус, нејзиниот сакан дом од детството, сместен во прекрасната околина на Сафок и место каде ги одгледала своите синови, полека се распаѓа. Таа е свесна дека мора да донесе тешка одлука, да се продаде имотот. Но оддеднаш, се појавува Фреди, нејзината прва љубов кој ја напуштил и ја оставил со скршено срце педесетина години порано.

Борејќи се да излезе на крај со својот постар син, Сем и неговите матни бизнис-зделки, кои замалку не го доведуваат неговото семејство на улица, како и враќањето на другиот син, Ник, во Англија, Поузи не е сигурна дали може да му верува на Фреди и неговата љубов. А, тој и Адмирал хаус долги години кријат страшна тајна. Фреди знае дека ако сака да го продолжи животот со Поузи, одново ќе ѝ го скрши срцето.

Ова е приказна за тоа како една лага од минатото може да уништи цел живот исполнет со верувања...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Собата на пеперутките

  • Издавачка куќа: Матица
  • Автор: Лусинда Рајли
  • Достапност: На залиха
  • 550 ден
  • 468 ден


  • 1 или повеќе 468 ден

Ознаки: sobata na peperutkite, lusinda rajli