• Динамичниот модел на лидерството

Дали сте во потрага по начин за водење успешен бизнис? Дали се соочувате со кризен период во компанијата или во приватниот живот? Решението е во динамичниот модел на лидерство.

Овој несекојдневен модел на лидерство се има докажано во надминувањето на многу професионални и лични проблеми, како и во успешното менаџирање на многу предизвици за тие да не се претворат во кризи. Тој ви нуди применливи стратегии за управување и организирање на бизнисот, како и за правилно комуницирање во една компанија, што доведува до високи резултати и задоволство од работењето.

„Капетанот за кризни ситуации“ Милан Крајнц развил динамичен модел кој обезбедува ненаметлив начин за воведување промени во системот. Како што вели самиот, „во тој процес се користат ментални вежби и организациони пристапи кои ни помагаат да се ослободиме од нашите товари од минатото низ седум фази на трансформација, по што сфаќаме дека целиот свет е внатре во нас и дека токму ние сме тие што треба да се развијат ‒ и тоа однатре! Тоа е начинот на којшто можеме да си ја најдеме целта на постоењето и да ја развиеме посветлата страна на нашите животи“.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Динамичниот модел на лидерството

  • Издавачка куќа: Три
  • Автор: Милан Крајнц
  • Достапност: На залиха
  • 400 ден
  • 340 ден


Слични продукти

Е, баш ме заболе

Е, баш ме заболе

Во оваа книга-водич за самопомош, што дефинира една цела генерација, авторот, кој е суперѕвезда во б..

Автор:

332 ден 390 ден

Лечење на траума

Лечење на траума

Книга од круцијално значење за психијатри и за сите оние кои се обидуваат да го разберат, спречат ил..

Автор:

424 ден 499 ден

Психологија на емоциите

Психологија на емоциите

Најважното дело на Теодул Рибо за афективниот живот и почетна точка на сите негови понатамошни дела ..

Автор:

340 ден 400 ден

Интерперсонални комуникациски вештини

Интерперсонални комуникациски вештини

Со добра комуникација можеме да постигнеме сè. Комуникацијата е размена на пораки меѓу луѓето. Тоа е..

Автор:

298 ден 350 ден

Ознаки: dinamicniot model na liderstvoto, milan krajnc