Изолирана планинска куќа. Совршено место за да побегнеш од сѐ и да одмориш малку. Толку изолирано место што никој никогаш нема да те најде.

Ветувањето за луксузен одмор во спа центар во дива природа спојува осум среќни гости на едно место. Но ништо не е онака како што очекувале. Кога опасна бура им оневозможува секаков контакт со надворешниот свет, гостите почнуваат да стравуваат дека ова не е одмор. Туку замка. Секој од нив има тајна. Секој има нешто што го крие. И сега, кога темнината полека се спушта, сите имаат од што да се плашат… а најмногу еден од друг.

Кога дознаваат за исчезнатата група луѓе, еден детектив и еден експерт за спасување мораат да се соочат со бруталните временски услови на планината за да ги најдат. Но дури ни тие двајца не се свесни колку е драгоцена секоја минута. Затоа што стрелката на часовникот врти, а гостите на Форест Шедоу умираат еден по еден. За нив, преживувањето станува морничава игра како од книга на Агата Кристи.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Длабоко во темнината

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Лорет Ен Вајт
  • Достапност: На залиха
  • 490 ден


Слични продукти

Изабел

Дали сум истата личност што бев порано или во мене расте нова темнина која не можам да ја контролира..

Автор:

480 ден

Не напуштај ме

Пред единаесет години, Линдзи Неш побегнала од својот насилен сопруг сред ноќ, заедно со својата мал..

Автор:

450 ден

Мемоарите на Шерлок Холмс

Втората книга од приказните за Шерлок Холмс содржи дел од најдобрите авантури на најпознатиот детект..

Автор:

350 ден

Жив мртовец

Баш пред мугри, во близина на шкотската граница, тринаесет патници кои летаат во балон на топол возд..

Автор:

450 ден

Ознаки: dlaboko vo temninata, loret en vajt