Бременоста и мајчинството може да бидaт совршен момент за вашиот личен развој! Бременоста не е физички процес. Доколку правилно се доживее, може да стане извонредно духовно искуство. Иницијација на будноста и на свеста. Тоа е вистинското време да почнеме на животот да гледаме однатре. Нашиот внатрешен свет е оној што го креира нашиот надворешен свет. Тоа спознание ги менува од темел сите наши досегашни верувања. Има ли подобар повик од внатрешниот повик што ти го испраќа твоето бебе?

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Свесно мајчинство

  • Издавачка куќа: Антолог
  • Автор: Нада Бучевиќ
  • Достапност: На залиха
  • 400 ден


Слични продукти

Љубов, омраза, лекување

Оваа книга ќе ви помогне да изградите подобра емоционална врска со другите, но и да се откриете себе..

Автор:

400 ден

Флертот низ призмата на стручњакот

Среќа е кога со задоволство одиш на работа и со радост се враќаш дома. Меѓутоа, дали навистина тоа е..

Автор:

450 ден

Фрустрација

Оваа инспиративна, сугестивна книга има за цел да ги поттикне луѓето да ја откријат и прифатат висти..

Автор:

300 ден

Моќта на духовната интелигенција

Со нејзините моќни нови серии на Умствени вежби и Умствени мапи, Моќта на духовната интелигенција Ви..

Автор:

399 ден

Ознаки: svesno majcinstvo, nada bucevikj