Кога поради сериозна повреда останува без работа и практично живее на каучот на сестра му, познатиот професионален рагбист Луис Хаус сфаќа дека мора да направи некоја промена во животот. Почнува да контактира со луѓе на кои им се воодушевува, во потрага по ментори, а и да ги применува советите на старите тренери, пренасочувајќи ги од спортот директно во животот. И успева да изгради мултимилионски онлајн бизнис.

Во Школа за извонредност, Хаус ги споделува најважните совети и навики на голем број извонредни луѓе, сѐ што дознал од нив за тоа како да се живее извонреден живот. Низ разговори со спортски шампиони и бизнисмени милијардери, Хаус се обидува да открие што е потребно за да бидеме извонредни во животот, успешни на секое поле и да достигнеме величие кое не го достигнува баш секој. И сфаќа дека овие великани не се успешни затоа што им се насмеала среќата во животот или едноставно се родени исклучително талентирани, туку имаат одредени навики и алатки со кои ги надминуваат пречките во животот.

Школа за извонредност е водич за личен развој кој ви дава алатки, знаење и ресурси за остварување на вашиот максимален потенцијал. Лекциите на Хаус докажуваат дека секој е способен за постигнување исклучителен успех и дека сите можеме да се стремиме кон извонредност во нашите секојдневни животи.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Школа за извонредност

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Луис Хаус
  • Достапност: На залиха
  • 420 ден


Слични продукти

Богат татко, сиромашен татко

Книга што го растресе финансискиот свет!Што е разликата во погледите и ставовите на богатите во спор..

Автор:

400 ден

Во пречката е патот

Лесна, практична и забавна збирка стоички идеи и нивна примена во современиот свет.Препреките не тре..

Автор:

450 ден

Како да престанете да се грижите и да почнете да живеете

За мудриот човек секој нов ден значи нов живот.Како да ја планираме и направиме поубава иднината, бе..

Автор:

400 ден

Сакајте се себе до совршено здравје

Едноставен и моќен систем за лекување на телото, умот и душата...За разлика од сето она што сте го п..

Автор:

560 ден

Ознаки: skola za izvonrednost, luis haus