За време на божиќните празници во Лондон, Рејф Боуман пристигнува од Америка поради договорената средба со Натали Бландфорд, ќерката на леди и лорд Бландфорд, која е прекрасна и совршена, односно, соодветна сопруга за него. Неговиот занесно добар изглед и импресивната фигура се повеќе од доволни за да ја импресионираат дамата која го чека – да не беше неговиот шокантен, американски начин на живот, нивниот брак ќе беше загарантиран.

Но пред да може да почне додоворувањето, Рејф сфаќа дека мора да ги научи правилата на англиското општество. Жените во Англија се многу различни од жените во Америка и тој просто не може да ги сфати без помошта на четирите поранешни „стари моми“: Лилијан, Иви, Анабел и Дејзи. Но кога тие четири ќе замешаат прсти во стројништво, само еден Бог знае што може да се случи. За маж кој е навикнат да добива сѐ што ќе посака, пронаоѓањето на вистинската невеста се покажува покомплицирано од очекуваното. Сепак, на Божиќ се случуваат најнеочекуваните нешта, па и цинизмот може да се претвори во инспиративна, страсна романса...

,,Еден незаборавен Божиќ“ ве носи на патување во викторијански Лондон, патување водено исклучиво од страстите и срцето.

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Еден незаборавен Божиќ

  • Издавачка куќа: Сакам Книги
  • Автор: Лиса Клејпас
  • Достапност: На залиха
  • 390 ден
  • 312 ден


Слични продукти

Ти си мојот Божиќ

Стар Луис неволно се враќа дома за божиќните празници, без работа, сама и воопшто неподготвена да би..

Автор:

312 ден 390 ден

Безнадежно

Лажни вистини и вистински лаги во тајните ходници на животот на седумнаесетгодишната Скај. Прик..

Автор:

360 ден 450 ден

Јужњакот со сини очи

Запознајте го јужњакот со сини очи: Неговото име е Харди Кејтс. Тој е успешен милионер, кој всушност..

Автор:

336 ден 420 ден

Почеток од соништата

По враќањето во долината Хадсон, Итан Бишоп веќе не е истата личност како што беше некогаш. Како пор..

Автор:

344 ден 430 ден

Ознаки: eden nezaboraven bozikj, lisa klejpas