„Подарокот“ е напнат психолошки трилер со неочекуван пресврт од перото на Луиз Џенсен, авторката на големиот светски бестселер „Сестрата“.

Џена добива уште една шанса за живот, примајќи срце од друг, девојка по име Кали. Вечно благодарна на Кали и на нејзиното семејство, Џена се зближува со нив. Наскоро открива дека совршеното семејство на Кали крие мрачни тајни...

Родителите на Кали се во жалост, но Џена знае дека не ѝ кажуваат сѐ. Каде е Софи – сестрата на Кали? Ја уверуваат дека е во странство уште од смртта на сестра ѝ, но нешто не е во ред со нејзиното отсуство. Кога Џена ќе го запознае Нејтан, момчето на Кали, доаѓа до неверојатно откритие.

Џена не верува дека смртта на Кали е несреќен случај. Но, како умрела? Решава да ја дознае вистината, но тоа може да ја чини сѐ: нејзините најблиски, здравиот разум, па дури и животот...

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Подарокот

  • Издавачка куќа: Арс Ламина
  • Автор: Луиз Џенсен
  • Достапност: На залиха
  • 450 ден


Слични продукти

Совршената замена

ЖЕНАТА ПРЕТХОДНО…Ванеса и Ричард биле во брак седум години – сè додека не ја оставил за друга жена, ..

Автор:

440 ден

13 минути

Прогласена „најдобра книга“ за млади за 2016 година од ТЕЛЕГРАФ.Не се сеќавам како завршив во с..

Автор:

490 ден

Ангели и демони

Професорот Роберт Ленгдон, прочуениот симболог од Харвард, е повикан од директорот на свет­ски ­позн..

Автор:

600 ден

Ирене

Командант Верховен живее идиличен живот со неговата прекрасна сопруга Ирене и очекуваат дете. Негова..

Автор:

460 ден

Ознаки: podarokot, luiz djensen